Poradnik Zdrowie

DSC06342-300x225Nasz organizm jest niesamowity. W wielu sytuacjach potrafi sam sobie pomóc, czasem wymaga naszej pomocy.

„Lekarz leczy, natura uzdrawia” wiedział to już Hipokrates. Nasz organizm ma naturalną zdolność samouzdrawiania

Czym jest samouzdrawianie?

 

 

Kiedy uderzysz się i masz siniaka, nawet nie robiąc nic po kilku dniach zniknie. Organizm sam sobie pomógł dokonał samouzdrowienia. Na niektóre dolegliwości pracujemy jednak latami i wówczas nasz organizm potrzebuje naszej pomocy na przykład zmiany diety, albo zmiany klimatu, ograniczenia stresu, dłuższego snu itp. Najważniejsze, żeby wsłuchać się w siebie i zauważać kiedy potrzebuje naszego wsparcia i w jakiej postaci. Dobre zdrowie pozwala nam żyć z pasją i realizować marzenia.

Ostatnio na jednym ze szkoleń usłyszałam, że mam zastanowić się dlaczego chce stworzyć swój dream team (zespół marzeń) jaki jest mój główny cel. Pomyślałam, że najbardziej na świecie zależy mi, aby każdy człowiek miał szansę żyć w zdrowiu najdłużej jak to możliwe. Troszkę mnie to przeraziło. Taki ogromny cel tak trudny do realizacji, ale trzeba mieć ogromne cele nawet jeśli uda mi się pomóc tylko w 80 % to i tak warto. Zgodzisz się ze mną? Właśnie wtedy pomyślałam o samouzdrawianiu i samoleczeniu organizmu tak bardzo niedocenianym przez większość ludzi.

Nie jestem lekarzem, nigdy nie było to moim marzeniem, zawsze chciałam jednak pomagać ludziom. Co prawda kiedy wybierałam się na studia usłyszałam: ” Po tym kierunku będziecie w połowie lekarzami, w połowie psychologami i w całości pedagogami” bardzo mi się to spodobało. Po 13 latach pracy w szkole specjalnej jednak chciałabym bardziej móc pomagać ludziom, nie tylko tym małym, ale przede wszystkim tym dorosłym.

Czy wiesz kogo powinieneś ratować pierwszego z tonącego statku? Ciebie czy Twoje dziecko? Szokiem było dla mnie kiedy zrozumiałam, że najpierw musimy uratować siebie, żeby pomóc swojemu dziecku. Tak jednak faktycznie jest, jeśli nie uratujemy siebie kto uratuje dziecko? Przemyśl to dziś i powiedz mi czy się ze mną zgadzasz. Miłego dnia

46652260_10939753_208531-300x225„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się jak sam może leczyć swoje choroby”. – Hipokrates

 

7 wspaniałych strażników Twojego zdrowia:

7wspanialychnieb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdrowie to bardzo cenna rzecz, jednak zwykle niedoceniana. Dopiero kiedy ktoś z naszych bliskich lub my sami zachorujemy nagle zastanawiamy się jak bardzo przeszkadzamy naszemu organizmowi.

Słońce, a w zasadzie światło maja pozytywny wpływ na wszystkie organizmy żywe. Zapewne wiesz, że promienie słoneczne padając na naszą skórę wywołują pewne pozytywne reakcje naszego organizmu? Nasz organizm zaczyna produkować witaminę D, poprawia się nam nastrój, mamy więcej energii czujemy się o wiele lepiej, prawda?

Czyste powietrze jak dla mnie rewelacja, kiedy wyjeżdżamy w odludne miejsce na wakacje czujemy, że oddycha się lepiej organizm dziękuje i wypoczywa. W mieście na każdej ulicy można spotkać palaczy idących ulicą niczym w literaturze pięknej można ich podpisać „Kłębami dymu niechaj się otoczę”. Bardzo zdziwienie, że komuś na ulicy może przeszkadzać, przecież się wywietrzy. Szczytem przyjemności pooddychania świeżym powietrzem jest poranek kiedy otwieram okno i chcąc pooddychać porannym powietrzem świeżym chociaż trochę otwieram okno i czuję dym papierosów sąsiadów z niższych pieter…pala w oknie komu przeszkadza? Albo jak zimno się robi pala w łazience a u mnie w łazience pranie śmierdzi, przecież są u siebie w domu…oj tak ponarzekałam sobie już niedługo wyprowadzam się i będę oddychać czystym powietrzem na tyle na ile to możliwe.

Woda mineralna, coraz więcej osób wie jak zbawienna jest dla naszego organizmu. Oczywiście ważny jest skład pierwiastków i należy zmieniać, aby nie była to stale ta sama woda, ale działa genialnie. Pomaga oczyszczać organizm i nawilżać skórę oraz dostarcza niezbędnej wody do wielu procesów zachodzących w naszym organizmie. Jeśli boli Cie głowa spróbuj napić się wody i sprawdź czy pomaga.

Aktywność fizyczna... od wielu lat wiadomo wszystkim, że ruch to zdrowie. Nie wszyscy jednak maja czas na codzienne bieganie godzinę, rower czy basen. Znalazłam sposób na to, aby dbać o aktywność fizyczną nawet jeśli na ćwiczenia przeznaczymy tylko 7 minut co drugi dzień. Wybieraj aktywność fizyczna taką, która sprawia Ci przyjemność wtedy efekty będą o wiele lepsze.

Zdrowa dieta… o tym można pisać wiele dni i lat. Generalnie sprawa wygląda tak, ze gotować uczyłam się w wieku 12 lat na obozie harcerskim, ale nikt mi nie powiedział że jedzenie jest dobre, ale „diabeł” wymyślił kucharza. Postaram się z Tobą podzielić tym co wiem o zdrowym odżywianiu. Najważniejsze, żeby było smaczne wtedy bardzo łatwo przestawisz domowników na to co daje zdrowie i składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najważniejsze dla mnie…im mniej przetworzone tym lepsze warzywa surowe najlepsze. Ważne żeby było z ekologicznych upraw bez GMO. Co do reszty …cukier niezdrowy zastąpiony syropem glukozowo – fruktozowym jeszcze gorzej wiec… moim zdaniem jeść powinniśmy jak najwięcej zdrowych rzeczy owoce warzywa ryby, białe i czerwone mięso, jajka w odpowiednich proporcjach. Im bardziej urozmaicone jedzenie tym lepiej.

Miłość…a teraz to ja mogę zacząć pisać i nie kończyć 😉 Bliskie relacje i pozytywne emocje maja nieocenioną wartość. w NAJTRUDNIEJSZYCH MOMENTACH życia okazuje się, że najważniejsi są bliscy ludzie którzy są z nami w najtrudniejszym momencie. kiedy wiemy że jesteśmy kochani nawet kiedy wali się świat…wtedy jest dla kogo walczyć o życie, o zdrowie i wszystkie inne ważne rzeczy.

Dobry sen, sprawia, że organizm regeneruje się odpoczywa, zapewnia nam zdrowie. Ważne, abyśmy spali 7 godzin dziennie, wówczas mamy siłę na życie z pasją i w zdrowiu. Ludzie, którzy chorują najczęściej także kiepsko śpią. Jeśli uda się wydłużyć i poprawić sen, poprawia się również stan zdrowia pacjenta.

 Tworzenie potraw – zdrowie z kaszy jaglanej.

 

Większość ludzi uważa, że kobieta w kura-domowakuchni to kura domowa. Dla mnie kuchnia to miejsce tworzenia podobnie jak dla kompozytora fortepian. Kto z Was potrafi robić ciasto i tańczyć? W mojej małej kuchni to sztuka powinnam nadać nazwę stylowi tańca w małej kuchni między garnkami :) Muszę kiedyś kogoś poprosić, żeby to nagrał 😉 Potem za oknem biało od śniegu, a w mojej kuchni biało od mąki.

Co zrobić, aby potrawy tworzone w kuchni pomagały nam dbać o zdrowie?

Dziś szukam przepisu na zdrowie – potrawy z kaszy jaglanej zagoszczą w mojej kuchni o wiele częściej niż do tej pory. Jakieś 2- 3 razy w tygodniu na Śniadanie moje dzieci powinny ja jeść, aby cieszyły się zdrowiem. Wystarczy jeść kaszę jaglaną i uprawiać aktywność fizyczną najlepiej na świeżym powietrzu, aby utrzymać równowagę kwasowo- zasadową w organizmie.

DSC07059-300x225Kasza jaglana jest bogata w substancje mineralne: wapń, fosfor, żelazo i potas.

  • Zawiera witaminy z grupy B, które wpływają pozytywnie na pracę jelita grubego.
  • Zawiera lecytynę pozytywnie wpływającą na naszą pamięć i zdrowie.
  • Ma doskonały skład aminokwasów i jest bardzo dobrym źródłem białka tak ważnym dla naszego zdrowia.
  • Odkwasza i oczyszcza organizm. Działa detoksykująco i przeciwgrzybiczo
  • Dba o nasze zdrowie, jest lekkostrawna, a przy tym dostarcza sporej dawki energii.
  • Zawiera krzemionkę, dzięki temu pomaga nam dbać o stawy. Krzemionka poprawia też wygląd włosów, skóry i paznokci.
  • Działa osuszająco ta właściwość jest szczególnie pomocna przy kaszlu, katarze i zapaleniu oskrzeli.
  • Podnosi odporność organizmu i wpływa pozytywnie na wzrost dzieci.
  • Ma właściwości przeciwwirusowe dlatego pomaga przy przeziębieniach

 

global-header-300x194„IceWave Lifewave” nie zredukowały bólu !!! Nasz organizm jest genialny

Zawsze wiedziałam, że nasz organizm jest genialny, a TY? Ostatnio podczas prezentacji nanotechnologii Lifewave usłyszałam ” bioelektrody IceWave Lifewave nie zredukowały bólu…” pomyślałam to jednak nie wszystkim pomagają? Okazało się jednak że to nie tak. Przyczyną bólu był brak mazi stawowej. Ten ból ostrzegał człowieka przed starciem kości, gdyby nasz organizm zredukował ból, który nie wynikał ze stanu zapalnego tylko z braku mazi, kości uległyby uszkodzeniu. Podobna sytuacje miała pewna kobieta, ona jednak zdecydowała się na oklejanie Karnozyna Lifewave i efekt? Po 2 tygodniach ból się zmniejszył. Karnozyna zregenerowała stawy i odbudowała maź stawową? Brzmi jak bajka prawda? Dla mnie nie ważne jak brzmi, ważne, że ta kobieta lepiej się czuje. ja nie muszę wszystkiego rozumieć ważne, że pomaga.

plastry1-150x150Dzisiaj ma przyjść moja koleżanka z bolącymi łokciami.. nazywają to ? łokieć tenisisty” ból straszny. Znam przypadki w których ból minął po minucie, a po kilku dniach stosowania, można było zrezygnować z oklejania i ból nie wrócił. Prawda, że cudowna alternatywa dla bolesnych zastrzyków? I jak tu nie opowiadać o tej technologii jak się nie dzielić, skoro w tak wielu przypadkach może pomóc. Właśnie nanoplastry IceWave pomagają zredukować ból i stan zapalny. Pomagają także często w redukcji bólów migrenowych i wielu innych. Jednak nie spodziewam się, że uwierzysz jak przeczytasz…ja nie wierzyłam…dopóki nie poczułam ich działania na sobie…teraz przetestowałam i nie potrafię o nich nie mówić genialnie wspomagają nasz organizm w powrocie do zdrowia.

W stosowaniu różnych metod wspomagania organizmu należy pamiętać jeszcze o jednym.

Rozpoczynając oczyszczanie i regenerację organizmu, nie wolno rezygnować z lekarstw. Nanoplastry Lifewave nie mogą zastąpić leków przepisanych przez lekarza, ale ze względu na swoje właściwości mogą być stosowane wraz z dotychczas ordynowanymi lekami. Najlepiej więc poinformuj swojego lekarza o wspomaganiu swojego organizmu bioelektrodami Lifewave. Pamiętaj, że w każdej sytuacji powinieneś być pod stałą opieką lekarza prowadzącego. Często kontroluj swój stan zdrowia u lekarza prowadzącego oraz powtarzaj badania.

 

Glutation

–  proteina, która od zawsze jest w moim organizmie, a o której usłyszałam tak niedawno.

Pełni niezwykle ważne funkcje:  jest antyutleniaczem stymuluje odporność oraz odpowiada za detoksykację. W ostatnich latach opublikowano około dwudziestu pięciu tysięcy artykułów medycznych o glutationie, a naukowcy coraz powszechniej rozumieją mechanizmy jego działania.

Glutathione-from-xtal-3D-balls-300x184Zapotrzebowanie naszego organizmu na glutation jest bardzo duże. Każda komórka wykształca go sobie sama posiadając potrzebne do tego substraty. Glutation zużywany jest pod wpływem wielu czynników tj choroba, stres, zmęczenie, a także wysiłek fizyczny. Stężenie glutationu obniża się z wiekiem.

Do produkcji glutationu nasz organizm potrzebuje  glicynę i kwas glutaminowy oraz cysteinę. Znajdują się one w białkach. Serwatka bogata w białko zawiera substancje budulcowe dla glutationu, najważniejsza dla produkcji glutationu jest jej bioaktywność.

Glutation jest nazywany „liderem wśród antyutleniaczy„.  W ostatnich 30 latach naukowcy odkryli, że wiele chorób jest związanych z atakiem wolnych rodników i utlenianiem. Są to  choroby serca, nowotwory cukrzyca, a także sam proces starzenia.

Organizm, który posiada wysokie stężenie glutationu ma skuteczny mechanizm immunologiczny, dzięki temu zwalcza wiele zagrożeń, nie pozwalając na rozwój czynników zakaźnych w organizmie. Wysoki poziom glutationu umożliwia organizmowi większą produkcję białych krwinek.

We współczesnym świecie nie jesteśmy uniknąć toksyn przenikających do naszego organizmu. Glutation zabezpiecza przed kumulacją toksyn w organizmie. Głównym organem odtruwającym organizm jest wątroba. Jest ona jednocześnie największym źródłem glutationu

Wyniki badań klinicznych pokazują, że wysoki poziom glutationu może pomagać  w leczeniu wielu chorób tj choroby serca, udaru mózgu, cukrzycy, podwyższonego poziomu cholesterolu, astmy, uzależnienia od tytoniu, zapalenia wątroby, AIDS i wielu innych.

Naukowcy próbują znaleźć sposób dostarczenia glutationu do organizmu, jednak okazuje się to bardzo trudne, glutation musi być wyprodukowany przez nasz organizm. Dostarczanie substratów do jego produkcji zwiększa w pewnym niewielki  stopniu jego poziom.

Czy istnieje sposób na stymulację organizmu do produkcji Glutationu? Znajdziesz odpowiedź na to pytanie  w dalszej części tej strony.

KARNOZYNA

 

180px-Carnosine_Structural_Formulae_V.2.svg_-150x150Niedawno usłyszałam o niej i pomyślałam, że warto się taką wiedzą podzielić.

WG WIKIPEDII: Karnozyna (β-alanylo-L-histydyna) – dipeptyd złożony z dwóch aminokwasów: beta-alaniny i histydyny.

WYGLĄDA I BRZMI PRZERAŻAJĄCO? Spokojnie już mówię ludzkim językiem :)

Na początku ubiegłego wieku rosyjski badacz wyizolował Karnozynę, która później była potocznie nazywana „Eliksirem młodości”.

To tłumaczy dlaczego Rosjanki wyglądają tak młodo 😉

Karnozyna występuje w mięśniach, a także innych tkankach i narządach ssaków m.in. w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN) ssaków.

Ilość karnozyny w tkankach kręgowców obniża się z wiekiem, zauważono również, że zależy ona od diety. Karnozyna przenika barierę krew – mózg i występuje w płynie mózgowo- rdzeniowym.

Karnozyna jest antyoksydantem, który chroni nas przed wolnymi rodnikami. „Wymiata” toksyczne produkty działania wolnych rodników w komórkach. Zapobiega także uszkadzaniu błon białkowo-lipidowych. Odgrywa ważną rolę w tkankach w ochronie przed stresem oksydacyjnym. Naukowcy sądzą, że poprzez działanie antyoksydacyjne i antyglikacyjne może pełnić funkcję regulatora śmierci komórek.

Karnozyna wykazuje właściwości dzięki którym może regulować stężenie jonów metali (m.in. miedzi, żelaza, cynku, kobaltu),w tkankach i płynach ustrojowych oraz zmniejszać ich toksyczność. Wiążąc jony miedzi i cynku,  mogłaby zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób neurologicznych tj choroba Alzheimera, padaczka, udar niedokrwienny oraz w patogenezie rodzinnego stwardnienia zanikowego bocznego (SLA) i choroby Wilsona.
Zdaniem R. Zięby Karnozyna stanowi potencjalny czynnik terapeutyczny wielu schorzeń, w których patogenezie uczestniczy stres tj zaćma starcza, powikłań cukrzycy, m.in w rozwoju mikro- i makroangiopatii cukrzycowej, udar niedokrwienny mózgu, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, Autyzm, schorzenia układu sercowo-naczyniowego.
Podsumowując działanie karnozyny w obrębie układu krążenia można stwierdzić, że poprawia ona kurczliwość mięśnia sercowego wpływając na mechanizmy wapniowe. Może działać naczyniorozszerzająco redukując opór następczy serca i pośrednio poprawiać parametry wydolności mięśnia sercowego. Pełni ochronną rolę podczas eksperymentalnego niedokrwienia serca. Może także  spowalniać procesy miażdżycowe w obrębie naczyń tętniczych. Jednoznaczne określenie potencjału terapeutycznego karnozyny w leczeniu niewydolności lub choroby niedokrwiennej serca wymaga jednak badań klinicznych
Karnozyna wykazuje właściwości gojenia ran wynikające przede wszystkim z jej właściwości antyoksydacyjnych co może być pomocne w przypadku choroby wrzodowej.
Ponadto dodanie karnozyny do starej hodowli komórkowej powodowało odmłodzenie komórek, które traciły starczy fenotyp. Według Shao i wsp. karnozyna wydłuża życie komórek w hodowli.
Karnozyna  ma więc szeroki wachlarz działań biologicznych. Utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową w tkankach pobudliwych zwierząt i człowieka (działanie buforujące), zmniejsza toksyczność jonów metali (działanie chelatujące), reaktywnych form tlenu (działanie antyoksydacyjne) i drobnocząsteczkowych aldehydów (działanie antyglikacyjne), wydłuża życie komórek w warunkach hodowli komórkowej. Ma istotne znaczenie w utrzymywaniu homeostazy komórkowej. Jej działanie biologiczne nadal pozostaje przedmiotem badań.
Karnozyna jest potencjalnym czynnikiem terapeutycznym wielu schorzeń, w których patogenezie uczestniczą stres oksydacyjny i karbonylowy (m.in. choroby neurodegeneracyjne, metaboliczne, sercowo-naczyniowe). Od dawna wykorzystywana jest przez sportowców jako suplement diety wspomagający regenerację mięśni szkieletowych, zmniejszający gromadzenie się kwasu mlekowego oraz poprawiający siłę skurczu mięśni

 Artykuł napisano na podstawie  R. Zięby – http://www2.sum.edu.pl/wydawnictwa/wiadlek/1-2-2007/s073_Zieba_R.pdf

 

Co jest potrzebne w Twojej diecie do produkcji Karnozyny i Glutationu?

Zdrowa zbilansowana dieta zawierająca białko bioaktywne zawarte np w serwatce, swoją drogą udało się komuś zrobić serwatkę z dostępnego w sklepie mleka? Na szczęście moja mama przeprowadziła się na wieś. Można tez poszukać dobrych suplementów zawierających dobrą serwatkę.  Kolejnym potrzebnym składnikiem jest mięso, niekoniecznie wysmażone na wiór, raczej takie troszkę krwiste. Moim zdaniem prawidłowo zbilansowana dieta zawierająca urozmaicone składniki, pochodząca z miejsc jak najbardziej ekologicznych jest podstawą naszego zdrowia.

Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić w sytuacji, kiedy medycyna rozkłada ręce? Ja znalazłam się w takiej sytuacji, zaczęłam szukać rozwiązań, wielu ludzi tak robi. Dużo czytałam, sprawdzałam wiele produktów. Kiedy usłyszałam o Glutationie i Karnozynie zaczęłam się zastanawiać co zrobić, aby organizm zaczął produkować Glutation i Karnozynę w większej ilości?  Czy znalazłam sposób? Odpowiedź znajdziesz na tej stronie.

Zastanów się teraz nad czymś innym: Czy lubisz pomagać ludziom?

Czy znasz kogoś kto:

–  Cierpi z powodu bólu?

–  Brakuje mu energii?

–  Jest zmęczony?

–  Ma kłopoty ze snem?

Ma sporo stresów i często się denerwuje?

–  Chce schudnąć?

–  Potrzebuje wesprzeć system immunologiczny?

–  Potrzebuje zregenerować organizm?

 –  Chce oczyścić organizm?

–   Chce zredukować zmarszczki?

 –  Chce poprawić stan swojej skóry?

a może coś innego poprawić w funkcjonowaniu organizmu?

A może znasz kogoś kto używa telefonu komórkowego ?

Jeśli przynajmniej raz Twoja odpowiedź była twierdząca to powinieneś/ powinnaś się tym zainteresować. Jest to coś wyjątkowo skutecznego.  

Naklejasz i w ciągu 1 minuty redukujesz ból i stan zapalny!

Więcej informacji znajdziesz TU: www.lifewave.com/816420

plastry1-150x150Brzmi niewiarygodnie? Sprawdź, nie wierz mi na słowo.  www.lifewave.com/816420

Potrzebujesz więcej informacji?  Masz pytania? Chcesz przetestować produkt? Skontaktuj się ze mną.(zakładka Kontakt)

Czy marzyłeś/ marzyłaś kiedyś, aby Twoja praca polegała na pomaganiu innym w ich problemach zdrowotnych?  Teraz masz taką możliwość.

Rozpoczynając oczyszczanie  i regenerację organizmu, nie wolno rezygnować z lekarstw. Nanoplastry Lifewave nie mogą zastąpić leków przepisanych przez lekarza, ale ze względu na swoje właściwości mogą być stosowane wraz z dotychczas ordynowanymi lekami. Najlepiej więc poinformuj swojego lekarza o wspomaganiu swojego organizmu bioelektrodami Lifewave. Pamiętaj, że w każdej sytuacji powinieneś być pod stałą opieką lekarza prowadzącego. Często kontroluj swój stan zdrowia u lekarza prowadzącego oraz powtarzaj badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *